Amina Kajtaz u Dubaiju oborila državni rekord na 100 metara leptir

Naša najbolja plivačica Amina Kajtaz je u Dubaiju oborila državni rekord u utrci na 100 metara delfin.  Mostarka je u finalnoj trci na takmičenju u okviru Swimming World Cupa 2016. u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata zauzela šesto mjesto s vremenom 59.51.

Amina je ušla u finale osvojivši treće mjesto u prvoj kvalifikacijskoj grupi s vremenom 1:00.42, a koliko je jako takmičenje govori podatak da je sa njom u kvalifikacijama plivala i Mađarica Katinka Hosszu.

Hosszu je na kraju u finalu zauzela drugo mjesto iza Dankinje Jeanette Ottesen koja je slavila s vremenom 56.11. Ottesen je na Olimpijskim igrama u Riju zauzela šesto mjesto s vremenom 57.15, a sa vremenom iz Dubaija bi osvojila zlatnu medalju.

Podjsetimo, Amina je u Riju plivala čak dvije sekunde sporije od današnjeg vremena (1:01.67)

Kajtaz će sutra plivati u utrci na 50 metara leptir.