Bayern nestvarno dobar

Fudbaleri Bayerna pobijedili su Borussiju iz Dortmunda sa ubjedljivih 5:1, u velikom derbiju 8. kola njemačke Bundeslige.

Ekipa Pepa Guardiole ovom pobjedom se dodatno udaljila od Dortmunda na tabeli i sada ima sedam bodova više od najvećeg rivala.

Bayern je sakupio maskimalni broj bodova iz prvih osam mečeva, uz gol razliku 28-4. U duelu sa Dortmundom Thomas Muller je načeo mrežu gostiju u 26. minutu poslije sjajnog dodavanja Boatenga. Isti igrač pogodio je i devet minuta kasnije sa penala koji je prethodno iznudio Thiago.

Ipak, nadu gostima pred poluvreme je dao Aubameyang koji je odlično ispratio akciju svoje ekipe na drugoj stativi u 36. minutu.

U nastavku nije bilo dileme. Robert Lewandowski pogodio je u 46. i 58. minutu, a tačku na ubjedljiv trijumf stavio je Mario Gotze u 66. minutu.