Benfica savladala Borussiju, Aubameyang se osramotio

Benfica je minimalnim rezultatom 1:0 slavila u prvoj utakmici 1/8 finala Lige prvaka protiv Borussije Dortmund.

Strijelac jedinog gola bio je Mitroglou, a na drugoj strani glavni krivac za poraz je napadač Dortmunda Aubameyang koji nije iskoristio penal i nekoliko odličnih prilika.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri te je završeno početnim rezultatom. Pomenuti Aubameyang je imao dvije dobre prilike, ali ih je zapucao te se zahvaljujući njemu rezultat nije mijenjao.

U nastavku dosta zanimljiviji meč. Prvo je Mitroglu zatresao mrežu u 48. minuti na asustenciju Luisaoa koji je bio najviši u skoku nakon kornera. Deset minuta kasnije Aubameyang nije iskoristio penal.

Rezultat se do kraja nije mijenjao te je konačnih 1:0 solidna prednost za Benficu prije revanša u Dortmundu.