Bh. kadetkinje izborile plasman u elitnu rundu kvalifikacija

Ženska ”U-17” reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je plasman u elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017.

Izabranice Ilije Lucića pobijedile su danas u Skoplju selekciju Makedonije s 4:0 u susretu trećeg kola kvalifikacione grupe 11, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.

Već nakon prvom poluvremenu sureta bilo je jasno da će bh. kadetkinje doći do pobjede. One su taj period igre završile s tri gola prednosti, a u listu strijelaca su se upisale Gavrić (12.), Hrelja (14.) i Hamzić u (33.), dok je pogodak za konačnih 4:0 postigla Gačanica u 71. minutu.

Istim rezultatom Austrija je u drugom susretu grupe pobijedila Sjevernu Irsku.

Prvo mjesto u grupi zauzela je Austrija s devet bodova, dok je BiH druga sa šest i te dvije selekcije nastavljaju kvalifikacije u elitnom krugu. Sjeverna Irska je završila treća s tri boda, dok domaćin turnira Makedonija nije osvojila nijedan bod.