Cedevita bolja od Karpoša, Musa postigao šest poena

U 24. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova savladala makedonsku ekipu Karpoš Sokoli rezultatom 81:77.

Karpoš je bio bolji u prvoj četvrtini koju je riješio u svoju korist rezultatom 20:14. Cedeviti je pripala druga četvrtina u kojoj je postigla 22 poena, tri više od gostiju, no, Karpoš je na poluvremenu imao prednost od tri poena, bilo je 39:36 za Makedonce.

U trećem periodu utakmice zagrebački tim prelazi u vodstvo zahvaljujući 25 postignutih poena, dok je Karpoš dodao novih 20, tako da je Cedevita u posljednju dionicu ušla s prednošću od dva poena, odnosno s vodstvom 61:59.

Posljednja četvrtina je također pripala Cedeviti, ekipi koja je postigla novih 20 poena u odnosu na 18 poena makedonskog tima, tako da je konačan rezultat glasio Cedevita – Karpoš Sokoli 81:77.

Cedevitu je do pobjede predvodio Akrapović sa 16 poena, dok je 14 ubacio Bilan.

Bh. reprezentativac Džanan Musa je na parketu proveo 10 minuta te je postigao šest poena, a upisao je i jednu asistenciju.

Kod Karpoša je najbolji bio Labović s 27 poena.