Čičkušić, Šarenac i Burić dominirali u 19. kolu

Rukometaši Maglaja nastavili su sa sjajnim igrama ove sezone, a sinoć u okviru 19. kola kao gosti savladali Gradačac i to sa 33:29, a na poluvremenu je bilo 17:12 za Maglajlije.

Benjamin Čičkušić odigrao je još jednu odličnu partiju, a ovaj put postigao je 14 golova, dok je Jasmin Omerović dodao šest. Kod Gradačaca Mirković je postigao sedam golova.

Derventa je na domaćem terenu savladala Prijedor sa ubjedljivih 38:28, a ekipu Zorana Dokića do pobjede je vodio sjajni Goran Šarenac sa 15 golova, dok je kapiten Mirko Marčeta dodao sedam. Kod po pet golova postigli su Sandro Popović, Andrej Miljuš, Goran Daničić i Mario Grab.

Igman i Zrinjski podijelili su bodove na Ilidži, a konačan rezultat je bio 26:26. Plemići su vodili na poluvremenu sa 11:10, ali su se u Mostar vratili sa jednim bodom.

Najefikasniji igrač Igmana bio je Azer Čorbo sa deset golova, dok je kod Zrinjskog Matej Sarajlić postigao sedam.

Bosna Centrotrans u Visokom je sa 31:24 savladala Konjuh iz Živnica. Vodili su gosti sa 9:7 u 18. minuti, ali je Bosna do kraja poluvremenu napravila sjajnu seriju od 7:1 za 14:10 na poluvremenu. U drugom dijelu Visočani su imali i po deset golova razlike, a na kraju je završilo 31:24.

Mahir Burić postigao je devet golova, a Enes Skopljak je dodao osam, dok je Nedžad Imamagić postigao šest.