Damir Džumhur izborio četvrtfinale ATP turnira u Istanbulu

Damir Džumhur izborio je četvrtfinale teniskog ATP turnira u Istambulu nakon što je u osmini finala savladao bolje rangiranog (68) Ukrajinca Marchenka sa 2:1 u setovima (6:3; 5:7; 6:3).

Džumhur je sa 3:0 otvorio prvi set, koji je končan za 22 minute. Marchenko se uspio malo vratiti, ali samo kratko, budući da je najbolji bh. teniser slavio sa 6:3, u poprilično uvjerljivoj igri.

Oba tenisera su drugi set igrali sistemom poen za poen.

Marchenko je pružio dosta bolju partiju nego li u prvom setu, što je na koncu rezultovalo pobjedom od 7:5, odnosno izjednačenjem na 1:1 u setovima.

Furiozno je Džumhur otvorio treći – odlučujući set kada je sa poveo sa 3:0, te je od tada bilo samo pitanje s kojim će rezultatom završiti susret i plasirati se u četvrtinu finala turnira u Istanbulu.

Posljednju dionicu igre Džumhur je dobio sa 6:3, i tako nakon Gabashvilija izbacio još jednog tenisera sa područja Istočne Evrope.

Sarajlija je ovom pobjedom stavio pečat na još jednu veliku partiju protiv bolje plasiranog tenisera, kojom je potvrdio sjajnu formu u kojoj igra ove sezone.

Damir Džumhur će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Tomića i Schwartzmana, koji se igra danas u 14:00 sati.