Dva gola Edina Džeke i dvije asistencije u pobjedi Rome od 5:0

Nakon što je u prošlom kolu pogodio za Romu protiv Carpija, Dijamant se upisao u strijelce i protiv Palerma u 26. kolu Serie A. I to dva puta, a zabilježio je i dvije asistencije u visokoj pobjedi Rome nad Palermom od 5:0.

U 30. minuti Džeko je postigao svoj sedmi gol u 28. nastupu za Romu, a pogodak je došao nakon velikog promašaja iz sjajne prilike.

Veliku šansu imao je i naš Miralem Pjanić kada je u finišu prvog poluvremena odlično izveo slobodan udarac, ali se ispriječila stativa. Pjanić je nedugo nakon toga imao priliku da završi kontru, ali šutirao je loše. Roma je na poluvrijeme otišla s vodstvom od 1:0.

Nije trebalo dugo da Roma probije odbranu Palerma. Dijamant je upisao i asistenciju u golu Keitae za 2:0, a Dijamantu je poništen i jedan gol koji je postigao iz ofsajda.

Samo 10 minuta nakon gola Keitae, Džeko upisuje drugu asistenciju kada je uposlio Salaha koji pogađa za 3:0. Nedugo nakon toga, u 62. minuti Salah je postigao sjajan pogodak. Dijamant je zatresao mrežu u 89. minuti za konačnih 5:0.