Džeko postigao gol i upisao asistenciju u trijumfu Rome

U toku je susret između Rome i Palerma u okviru talijanske Serije A, a trenutni rezultat je 3:0 za Vučicu.

Roma je pobijedila Palermo sa 4:0 u posljednjoj utakmici 9. kola Serie A.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf domaćina na Olimpicu bio je i kapiten naše repreprezentacije Edin Džeko.

Bh. dijamant je u 31. minuti maestralno uposlio Salaha, koji se potom našao u odličnoj prilici. Udarcem lijevom nogom pogodio je za vodstvo Rome za 1:0.

Domaćini su imali više od igre i u drugom poluvremnu. U 52. minuti Leandro Paredes postigao lijep gol iz slobodnjaka i to je 2:0. Da sinoćnje veče protekne u znaku impresivnog izdanja Rome pobrinuo se ponovo Džeko, koji je fantastično reagovao u u 68. minuti i sa ivice kaznenog prostora sjajno šutirao. Lopta je završila u donjem desnom uglu gola gostiju. Bio je to fantastičan gol za visokih 3:0.

U 81. minuti Palermo smanjuje na 3:1 golom Quaisona, da bi konačan rezultat u 82. monuti postavio El Sharawy, postigavši gol za 4:1.