Kadeti BiH danas protiv Finske

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas se sastaje sa selekcijom Finske u trećem, posljednjem kolu Evropskog prvenstva za igrače do 16 godina u Litvaniji.

Košarkaši BiH su u prva dva kola ostvarili sigurne pobjede nad Srbijom i Italijom i danas protiv Finske igraju za prvo mjesto u grupi, s obzirom na to da su Finci u drugom kolu iznenadili Srbiju i ostali tako u utrci za dalji plasman.

Izabranici selektora Josipa Pandže, predvođeni Džananom Musom, u prva dva kola pokazali su da će predstavljati jednog od kandidata za najviši plasman na Eurobasketu, nakon što su nedavno osvojili zlato na Olimpijadi mladih u Gruziji.

U prvom kolu su bez problema slavili protiv Srbije sa 20 poena razlike (76:56), a u petak su pobijedili Italiju sa 77:65. No, pobjedu su osigurali još u prvom poluvremenu kada su imali više od 30 poena prednosti.

BiH je već osigurala plasman u drugi krug a današnja eventualna pobjeda mladim bh. košarkašima donijela bi prvo mjesto u grupi te prenošenje četiri boda u narednu rundu.

U drugoj utakmici u C-grupi Italija igra protiv Srbije.

Susret BiH – Finska počinje u 18 sati, dok u 15.45 počinje meč Italija – Srbija.