Košarkaši Bosna Royal Jelly savladali Mladost

Košarkaši Bosna Royal Jelly savladali su večeras u Sarajevu ekipu Mladosti rezultatom 98:71, u okviru devetog kola Lige 10 Bosne i Hercegovine.

Domaća ekipa od početka utakmice bila je u prednosti i imala inicijativu, a prvu četvrtinu završili su u svoju korist 24:13.

U drugoj četvrtini, gosti iz Mrkonjić Grada zaigrali su nešto bolje, a u jednom trenutku su imali zaostatak od samo dva poena.

Međutim, do kraja prvog dijela utakmice Bosna je ponovo povisila prednost, a rezultat na poluvremenu bio je 43:35 za domaćina.

U trećoj četvrtini sarajevski tim praktično je obezbijedio pobjedu, kada su sjajnim nizom ‘pobjegli’ na 26 poena razlike.

Zadnju dionicu meča Bosna je mirno privela kraju i ostvarila novu domaću pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Bosne bio je Goran Ikonić koji je ubacio 19 poena, a kod gostiju Ðorđe Aleksić koji je postigao isto toliko poena.