Košarkašice BiH do 20 godina osvojile 11. mjesto na EP-u u Portugalu

Košarkašice Bosne i Hercegovine do 20 godina osvojile su 11. mjesto na Evropskom prvenstvu A-divizije u portugalskom Matosinhosu.

Mlade bh. košarkašice u svom posljednjem meču na turniru za plasman na 11. ili 12. mjesto savladale su reprezentaciju Švedske rezultatom 80:61 (18:22, 29:10, 19:19, 14:10).

Najefikasnija košarkašica BiH u ovom meču bila je Melisa Brčaninović s 40 poena i deset skokova, dok je Anđela Delić dodala 16 poena, 12 skokova i šest asistencija. U reprezentaciji Švedske istaknula se Rosendal sa 16 poena i pet skokova.

Izabranice Selektorke Mare Lakić – Brčaninović ispunile su cilj na ovom takmičenju, a to je opstanak u A-diviziji, što im je pošlo za rukom još u petak kada su u meču za plasman od 9. do 16. mjesta pobijedile selekciju Slovačke.

U grupnoj fazi su poražene od Portugala, Poljske i Španije, a zatim su u osmini finala pružile dobar otpor favorizovanoj selekciji Italije, međutim nisu uspjele doći do pobjede. Uslijedila je pobjeda protiv Slovačke, a zatim novi poraz od Portugala u meču za plasman od 9. do 12. mjesta.