Prva liga FBiH: GOŠK nanio prvi poraz Bosni (V)

Stadion Podavala. Gledalaca: 300. Sudija: Kenan Bajraktarević (Orašje), pomoćnici: Edis Šesto (Sarajevo), Tomislav Kraljević (Ljubuški). Strijelac: 1:0 – Petrović (27). Žuti kartoni: Mekić, Odak, Đajić (GOŠK), Ćubara, V. Džafić (Bosna V). Crveni karton: Đajić (GOŠK) – drugi žuti u 56. minuti.

GOŠK: Nikolić, Čolić, Bošnjak (od 90. Puljić), Ereiz, Odak, Mekić (od 58. Dodig), Đajić, Petrović, Ramić (od 63. Mace), Senić, Jelavić. Trener: Nedim Jusufbegović.

BOSNA VISOKO: Abadžija, Hrvat, Ćubara, Cana, Papaz, Mujezinović, Čulov (od 57. Čabaravdić), Hrelja, Čiva (od 64. V. Džafić), Čehajić (od 57. Porča), I. Đafić. Trener: Faruk Dedić.

GOŠK je savladao visočku Bosnu sa 1:0 u posljednjoj utakmici petog kola Prve lige FBiH i zabilježio treću pobjedu.

Visočani su doživjeli prvi poraz kojim su izgubili vodeću poziciju, a nisu iskoristili prednost igrača više koju su imali 34 minute.

Gosti su zaprijetili preko Čive iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali je golman ekipe iz Gabele Nikolić odbranio šut. GOŠK je postigao pobjedonosni gol u 27. minuti. Prvi šut Krešimira Nike Petrovića zaustavio je golman gostiju Abadžija, lopta se opet odbila do istog igrača Gabeljana, koji je pogodio mrežu pored uspavane odbrane tima iz Visokog.

U 54. minuti Mekić je proigrao Bošnjaka, koji je pucao sa deset metara pored desne stative.

Domaćin je ostao sa igračem manje od 56. minute kada je isključen Đajić zbog namjernog igranja rukom. U 69. minuti Idriz Džafić je pucao sa 25 metara, a Nikoć sjajno reagovao i izbacio loptu u korner.

Kako se meč bližio kraju, Bosna je bila nadmoćnija, pa je u 81. minuti Mujezinović proigrao rezervistu Čabaravdića, čiji je šut sa 18 metara završio preko gola, a to je bio i njihov posljednji pokušaj. Mada je igrao sa desetoricom, domaćin je znalački sačuvao prednost u finišu.