Rukometaši BiH izborili plasman u baraž za SP u Francuskoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je peti meč kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvu, a u Hlohovecu protiv selekcije Slovačke nakon 60 minuta rezultat je glasio 24:26 u korist BiH.

SP se naredne godine igra u Francuskoj, a BiH je u slučaju pobjede bila siguran putnik u baraž za SP, uprkos činjenici da je čeka još jedan susret protiv Litvanije, u posljednjem kolu kvalifikacija. U prethodna četiri meča nije imala niti jedan poraz, a upisane su tri pobjede i jedan remi, protiv Litvanije u gostima.

Rukometni Zmajevi su u poluvremenu imali prednost od 13:12, a vodstvo su stekli u 10. minuti igre pri rezultatu 6:5. Igrom gol za gol, okončano je prvo poluvrijeme sa prednošću izabranika Dragana Markovića. Treba dodati da su Slovaci pred kraj uspjeli preokrenuti vodstvo, ali time-out Markovića je meč prvo vratio u egal, a potom i vodstvo BiH na poluvremenu.

U nastavku meča, ponovo se igralo gol za gol, a Slovačka je osam minuta prije okončanja susreta poravnala na 21:21. Slovaci su se sve vrijeme držali u rezultatskoj blizini, ali su reprezentativci BiH odolijevali pritisku i na koncu izvojevali pobjedu rezultatom 26:24

Za našu selekciju su nastupili: Bečić, Blažević, Burić Senjamin, Burić Benjamin, Halilković, Karačić, Malinović, Milas, Ovčina, Panić, Perić, Prce, Savić, Tarabochia, Terzić, Zulfić.

Za Slovake su večeras igrali: Paul, Guzy, Hruscak, Dudas, Voletics, Stochl, Adamcik, Petro, Krok, Duris, Tomas Urban, Pekar, Lukas Urban, Stranovsky, Antl, Vadkerti.

Naredni, na sreću rezultatski beznačajan susret BiH igra 17. januara protiv Litvanije u Tuzli.