Senzacija na US Openu: Džumhur izbacio Tomića

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur savladao je večeras Australca Bernarda Tomića u meču prvog kola US Opena. Rezultat je nakon senzacionalne predstave mladog Sarajlije, bio 3:1, po setovima 6:4, 6:3, 4:6, 7:6.

Premda je Tomić u meč ušao kao veliki favorit i kao jedan od onih koji bi mogli otići i do samog kraja, bh. igrač odigrao je jedan od najboljih mečeva karijere i nakon briljantnog nastupa sasvim zasluženo osigurao nastup u drugoj rundi grand slama u New Yorku.

Džumhur je u prvom setu savladao protivnika rezultatom 6:4, da bi mu u drugom pružio još manje šanse za uspjeh, bilo je 6:3. Prva prava borba stigla je tek u trećem periodu.

Sigurnost na servisima trajala je do samog kraja seta, a onda je Tomić zablistao, načinio break i odveo meč u zanimljivu završnicu – 2:1. A četvrti set ponudio je najbolje. Australski predstavnik rano je napravio novi break, da bi Džumhur kod rezultata 4:5 stvari vratio na početak. Bio je to break u najboljem mogućem trenutku. Nakon 6:6, odluka o ishodu meča donesena je u tiebreaku.

Premda je najbolji bh. teniser često u ovakvim situacijama znao posustati, večeras je ipak pokazao karakter i kvalitet pa je u odlučujućem trenutku bio najprisebniji proslavivši veliku pobjedu. U narednom kolu igrat će s boljim iz meča Illya Marchenko – Ivan Dodig.