Seria A: Inter preokretnom savladao Chievo

Inter je kao domaćin u okviru 20. kola italijanske Serie A nadigrao Chievo rezultatom 3:1.

Na samom početku Inter je postizao dominaciju na terenu, ali nisu uspjeli realizovati nijednu akciju.

Chievo je u 34. minuti kaznio promašaje Intera i nakon asistencije Birse, Pellissier je pogodio za 0:1.

U drugom poluvremenu Inter je u život vratio Icardi koji je u 69. minuti postigao svoj 15. gol u dosadašnjem dijelu sezone.

Pred sami kraj susreta, u 86. minuti Inter dolazi do preokreta nakon solo prodora Ivana Perišića koji je pucao unutar šesnaesterca i pogodio za vodstvo.

Chievo je pokušao izboriti remi te svim silama krenuo naprijed, ali su postigli kontra efekat. U 3. minuti nadoknade svoju priliku iskorištava Eder te pogađa sa ruba šesnaesterca za konačnih 3:1 i petu pobjedu u nizu Intera.

Ovo je ujedno i 4. preokret ove sezone koji je u režiji Icardija i Perišića.

U drugom današnjem meču Crotone je izgubio od Bologne 0:1.