Sevilla će protiv Dnipra braniti naslov osvajača Europa lige

Nakon Lige prvaka, i Europa Liga je dobila svoje finaliste, a to su nakon dvomeča Sevilla, branilac naslova i Dnipro.

Tim Seville je i u drugom meču pokazao nadmoć protiv italijanske Fiorentine, te je sa 2:0 slavio u Firenci, što je ukupnim rezultatom 5:0.

Susret je riješen za pet minuta, u intervalu od 22. do 27. minute. Prvo je Bacca na asistenciju Evera Banege pogodio za 1:0, i realnu potvrdu plasmana dalje, da bi Carrico na dodavanje Cokea riješio pitanje pobjednika i ovjerio put u finale.

U drugom meču Dnipro je dočekao Napoli, a nakon 1:1 iz prvog susreta, objema ekipama je prolaz bio otvoren. Prvo poluvrijeme je okončano bez golova, a nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu, Seleznoyov je na asistiranje Konpljanke pogodio gol Napolija.

Do konca meča, domaći su odbranili svoj gol, te time ovjerili finale, gdje će snage odmjeriti sa španskim timom.