Velika pobjeda protiv Litvanije: BiH kadeti u četvrtfinalu EP-a u košarci

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH pobijedila je u odlučujućem susretu drugog kruga Evropskog košarkaškog prvenstva u Latviji, selekciju Litvanije rezultatom 89:80 i tako je ostvarila još jedan veliki trijumf kojim se plasirala u četvrtfinale.

Naš tim je u vrlo izjednačenom prvom poluvremnu nakon 20 minuta igre vodio sa 47:46.

Sredinom trećeg perioda kadeti BiH poveli su sa 60:50, međutim, uz nekoliko vezanih tehničkih grešaka našeg tima, Litvanci su uspjeli da do isteka treće četvrtine izjednače na 64:64.

U samom finišu stvar u svoje ruke uzeo je Džanan Musa, koji je u odlučujućim trencucima potpomognut također sjajnim Ammarom Gegićem pogađao važne šuteve i naš tim je na kraju došao do velike pobjede rezultatom 89:80.

Musa je bio junak sa 37 poena pet skokova i pet asistencija, dok je Gegić postigao 24 koša uz osam skokova i isto toliko asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Sedekerskis sa 19 poena.