Željezničar i Široki Brijeg remizirali

Fudbaleri Željezničara i Širokog Brijega danas su odigrali neriješeno 1:1 u Tomislavgradu u prijateljskom meču u sklopu priprema obje ekipe za nadolazeće nastupe u pretkolu Evropske lige.

Širokobriježani su poveli u osmoj minuti golom Dejan Čabraja nakon greške odbrane Željezničara.

Pred kraj prvog poluvremena za poravnanje rezultata sjajnu priliku je promašio Ivan Lendrić, koji je iz neposredne blizine šutirao iznad prečke gola Širokobriježana.

Ipak do izjednačenja je tim s Grbavice došao u 72. minuti pogotkom Denisa Žerića.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.

Željezničar i Široki će 29. juna odigrati mečeve prvog pretkola Evropske lige. Protivnik ‘plavim’ će biti crnogorska Zeta iz Golubovca, a Širokobriježanima kazahstanski Ordabasy.