Željezničar na vrhu: Bogdanović vratio radost na Grbavicu

Četiri utakmice Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su u sklopu 25. kola. Pet utakmica, devet golova, i privremena rokada na tabeli, generalni je opis viđenog na bh stadionima u drugom danu mjeseca maja.

Vitez je kod kuće savladao Zvijezdu iz Gradačca sa 3:0, i tako skoro pa sigurno poslali protivnike u niži rang takmičenja. S druge strane, golovi Basare, Peze i Pinjuha dali su šanse ovoj ekipi da i narednu sezonu igra među najboljima.

Olimpic četiri kola za redom ne zna za pobjedu. Ovog puta od njih je bila bolja ekipa Čelika, a Zeničani su sa 2:1 trijumfalno napustili stadion Otoka. Bajraktarević i Dedić su obezbijedili pobjedu, dok je jedini strijelac za popularne ”Vukove” bio Brković.

Sloboda iz Tuzla je bez većih problema slavila pobjedu nad Drinom. Kiso i Zeba su u šestoj, odonsno 31. minuti usrećili domaće navijače, učvrstivši se na sredini tabele.

Najzanimljiviji duel dana igrao se na Grbavici. Željezničar je u derbiju bio bolji od Borca iz Banjaluke. Plavi sa Grbavice otpor gostiju uspjeli su slomiti tek pet minuta prije kraja, a radost im je donio Bogdanović.

Sa ova tri boda Željezničar je bar privremeno preuzeo vrh tabele BH Telecom Premier lige BiH.