Željo slavio u 106. vječitom derbiju

Nogometaši Željezničara slavili su 1:0 protiv Sarajeva u gradskom derbiju igranom na stadionu Grbavica.

Sarajevski klubovi su u nedjelju odigrali 106. vječiti derbi koji je pripao “Plavima”. Na stadionu je vladala dobra atmosfera, a bilo je prisutno blizu 15.000 navijača.

Derbi 11. kola Premijer lige obilježilo je mnogo trke i borbe.

U prvom poluvremenu bolji protivnik na terenu je bila domaća ekipa koja je svoju dominaciju krunisala golom Brazilca Tiaga u 25. minutu. Iako je loptu ošutao Jovan Blagojević, pogodak je pripisan Tiagu kojeg je lopta pogodila na putu do mreže Delača. Sarajevo je do odmora pokušalo smanjiti rezultat što im nije pošlo za nogom.

Prve minute nastavka ponudile su dosta mirnu igru da bi prvu šansu imao Željezničar. Nakon dobrog duplog pasa Đelmića i Kokota, koji sjajno šutira, brani Delač, a u nastavku akcije Beganović šalje loptu pored gola.

Željo se i u nastavku pokazao kao bolja, konkretnija ekipa od gostiju. Begović je u 61. minutu šutirao sa lijeve strane, ali golman Sarajeva ponovo dobro interveniše.

U 65. minutu uslijedio je kratki prekid meča zbog bakljada na dijelu sjeverne tribine gdje su se nalazili navijači “bordo tima”.

Željo je nakon prekida rutinski priveo utakmicu kraju iako je sudija produžio meč čak 12 minuta.

Ovim trijumfom tim sa Grbavice izjednačio se sa Sarajevom po broju ligaških pobjeda.