Adnan Džafić donio bod Tuzla Cityiju u Mostaru

Tim Feđe Dudića je otvoreno ušao u meč, a već u četvrtoj minuti imaju i prvu šansu. Muminović zaustavlja udarac Vehabovića.

Ipak, u osmoj minuti Muminović nije mogao spriječiti domaće da povedu. Slaviša Radović odlično ubacuje sa lijeve strane, a Obren Cvijanović zabija glavom za 1:0.

Nastavio je domaći tim sa napadima i nakon gola. Muminović u 15. minuti zaustavlja Mulića, da bi u narednom napadu Zeljković promašio iz dobre pozicije.

Gosti su potom preko Ubiparipa imali pokušaj, Bobić je siguran, da bi u 28. minuti Cvijanović imao još jednu sjajnu šansu, ali udarac Cvijanovića odlazi pored gola.

Posljednja šansa u prvom poluvremenu viđena je u 37. minuti. Ubiparip je bio najviši nakon kornera, ali šutira par centimetara pored stative i na odmor se otišlo vodstvom Rođenih od 1:0.

U nastavak Tuzla City ulazi znatno ofanzivnije. Barišić u 54. minuti pogađa stativu nakon ubacivanja iz kornera, da bi u narednom napadu došli i do gola. Nukić je uposlio Džafića, a ovaj zabija za 1:1.

Velež je nakon primljenog gola krenuo nešto ofanzivnije prema golu Tuzlaka. Tek u 70. minuti meča imaju i prvu ozbiljnu šansu, a Vehabović ne pogađa iz izgledne pozicije.

Do kraja međutim nije bilo prevelikih uzbuđenja. Ostalo je 1:1 i oba tima su osvojila po jedan bod.