ATP Masters u Parizu: Đoković bolji od Murraya, Raonić izbacio Federera

U večerašnjem, 23. po redu duelu velikih rivala i vršnjaka, Đokovića i Murraya po 15-ti put je slavio 10 dana mlađi Novak i povećao razliku na 15:8 u međusobnim susretima.

Bio je to njegov sedmi trijumf u poslednjih osam susreta. Prvi set je obilježen igrom tipičnom za ova dva igrača, sa dugim razmjenama snažnih udaraca sa osnovne linije. Ipak, Đoković u 12-om gemu koristi prvu od 6 break šansi i dobija set rezultatom 7:5.

Drugi set počeo je odlično po Đokovića koji je poveo sa 1:0 i imao 0:40 na servis Murraya. Međutim, Škot se tada budi, dobiva 4 poena zaredom kao i slijedeći gem i prelazi u vođstvo od 2:1. U tom trenutku se činilo da je psihološka prednost na strani Škota. Međutim, po ko zna koji put Đoković je pokazao mentalnu stabilnost i vratio se u meč rebreakom. Nakon toga, Murray, koji je odigrao 23 meča u posljednjih 5 sedmica potpuno je ostao bez snage i Đoković je meč rutinski doveo do kraja. Konačan rezultat na kraju je glasio 2:0 (7:5, 6:2).

U meču odigranom ranije, Miloš Raonić savladao je Federera u veoma uzbudljivom i napetom meču sa rezultatom 2:0 (7:6(5), 7:5), Kanađanin je odigrao gotovo savršen meč, odserviravši čak 21 as udarac. Bila je to njegova prva pobjeda protiv slavnog Švajcarca u sedam međusobnih duela, kojom je Federera znatno udaljio od borbe za mjesto broj jedan, ali i zakomplikovao borbu za plasman na Završni Masters u Londonu.

Međutim, Federer i dalje vjeruje da još nije sve gotovo:„Uvijek sam mislio da će se riješiti u Londonu. Ovaj poraz znači da ću imati dobru pripremu za London. Nije da nisam želio da pobijedim ovde, ali sam znao da će biti veoma teško od starta. Prihvatio sam to, a sada ću nastaviti da se pripremam za London”, rekao je Federer

Berdih je ranije tokom dana preživeo duel sa Andersonom i matematički obezbedio vizu za London. Čeh je slavio posle preokreta rezultatom 6:7, 6:4, 6:4, iako je Južnoafrikac imao brejk u odlučujućem setu.

U preostalom duelu sastaju se David Ferer i Kei Nishikori. U slučaju pobjede mladog Japanca, on i Raonić direktno će se plasirati u London.