Australian Open: Federer preko Nadala do 18. Grand Slam titule

Švicarac je nakon velike borbe slavio sa 3:2 u setovima i stigao do 18. Grand Slam titule u karijeri.

Nakon prva četiri seta bilo je 2:2. Svaki teniser koji je prvi napravio break i osvojio je set, a onda se ušlo u odlučujući set.

Veliku dramu gledali smo u petom setu. Nadal je napravio break odmah na startu, a potvrdio ga je svojim servisom za 2:0. No, Federer se nije predavao. Čekao je priliku i dočekao u šestom servis gemu. Napravio je break i izjednačio na 3:3. Potom je s nulom osvojio svoj servis gem, a na servis Nadala imao je tri break lopte.

Nadal se vratio u život, stigao do 40:40, ali je Švicarac iz drugog pokušaja napravio break za 5:3. No, Španac se nije predavao i na sevis Federar imao je priliku za break. Nije ju iskoristio, a veliki Švicarac je to iskoristio i osvojio je gem, set i meč!