Barca slavila i pritisak prebacila na Real

Barcelona je bez problema savladala Villarreal u 36. kolu španske Primere.

Lionel Messi je imao dobru priliku u 20. minuti, ali mu je golman Villarreala odlično odbranio. Barcelona je došla do prednosti u 21. minuti kada je pogodio Neymar. Messi je u 29. minuti šutirao malo pored gola, a tri minute poslije Cedric Makambu je izjednačio na 1:1.

U nastavku viđene su dobre prilike na obje strane, prvo je zaprijedio Gerard Pique, a zatim i Roberto Soriano. U finišu prvog poluvremena Messi je doveo Katalonce u novo vodstvo. Argentincu je Andres Fernandez sjajno odbranio u 57. minuti.

Barcelona je došla do trećeg gola u 69. minuti kada je pogodio Luis Suarez. Zbog igranja rukom Jaumea Coste u 81. minuti dosuđen je penal za domaće, a u gol ga je pretvorio Messi za konačnih 4:1.