Bayern Munchen drugi finalista Lige prvaka

Real Madrid i Bayern Munchen večeras su na Santiago Bernabeu odigrali revanš utakmicu polufinala Lige prvaka u kojoj je njemački tim bio uspješniji.

Real Madrid je poveo pogotkom Cristiana Ronalda iz jedanaestrca u 6. minuti susreta. Angel Di Maria je šutirao ka golu Bayerna, a David Alaba je igrao rukom nakon čega je sudija Viktor Kassai dosudio jedanaesterac Realu.

Rano vodstvo je dalo dodatnu snagu Realu koji je povečao prednost na 2:0. Strijelac je ponovo bio Ronaldo na asistenciju Mesuta Ozila.

Tim iz Munchena je u 26. minuti smanjio na 2:1 golom Arjena Robena iz jedanaesterca nakon što je Pepe napravio prekršaj nad Gomezom za koji je kažnjen žutim kartonom.

Do kraja prvog poluvremena, oba tima su imala izgledne prilike međutim rezultat se nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme je počelo pokušajem Gomeza da glavom ugrozi gol Ikera Casillasa. Kapiten Reala je spasio svoju ekipu kao i mnogo puta večeras. Karim Benzema je uzvratio šutem iskosa s desne strane ali je Manuel Neuer dobro intervenisao.

Nekoliko minuta prije kraja regularnog dijela susreta, Gomez je imao priliku da riješi dileme o drugom finalisti Lige prvaka, no njegov pokušaj nije krunisan golom te se ušlo u produžetke.

Prvi produžetak nije donio posebne zanimljivosti, dok se u drugom moglo vidjeti tek nekoliko prilka na obje strane. Prevelik ulog nije dozvolio nijednoj ekipi opušteniju igru zbog čega se stiglo do izvođenja jedanaesteraca.

Bayern Munchen je boljim izvođenjem jedanaesteraca izborio finalnu utakmicu protiv londonskog Chelsea na svom stadionu Alianz Areni. David Alaba je uspješno izveo prvi jedanaesterac, dok je naredni šut Cristiana Ronalda odbranio Manuel Neuer. Gomez je zatim pogodio za Bayern, a Neuer ponovo odbranio jedanaesterac koji je ovog puta izveo Kaka. Iker Casillas je vratio nadu Realu odbranom udarca Kroosa, a Xabi Alonso je u narednom izvođenju penala pogodio za svoju ekipu. Casillas je ponovo odbranio šut ovoga puta Philipa Lahma, međutim Sergio Ramos je u narednoj seriji šutirao visoko preko gola što je omogućilo Bastianu Schweinsteigeru da svojim golom odvede Bayern u finale.