Bez golova na San Siru, Bayern blizu polufinala

Nogometaši Bayerna pobijedili su Olympique u Marseilleu sa 2:0, dok su Milan i Barcelona su remizirali bez golova na San Siru u prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka.

U derbiju čevrtfinala u Milanu nije bilo golova. Najbolju priliku na utakmici imao je Zlatan Ibrahimović koji se u 20. minutu našao sam ispred Valdesa, ali je golman Barcelone uspio da odbrani. Barcelona je imala inicijativu u najvećem dijelu utakmice, imala je i dosta prilika za gol, ali igrači aktualnog evropskog prvaka nisu uspjeli da zatresu merežu domaćeg golmana Abiatija.

Bayern je prema očekivanju praktično završio posao protiv Olympiqua pobijedivši ga u Marseilleu. Oslabljena domaća ekipa dobro se držala u prvom poluvremenu, ali je u završnici primila kontroverzan gol. Lahm je igrao rukom, ali je sudija to previdio pa je u nastavku akcije Roben proigrao Gomeza kom nije bilo teško da zatrese mrežu.

U drugom poluvremenu je Olympique krenuo ofanzivno, imao blagu inicijativu, ali je sve palo u vodu kada je Roben novom asistencijom omogućio Muleru da poveća vodstvo njemačkog prvaka.