Bh. rukometaši poraženi od Srbije u Skenderiji

Bh. rukometašima to je bio drugi kvalifikacijski poraz nakon što su 31. oktobra izgubili u gostima od Austrije s 35:24.

U prvo poluvremenu susreta u sarajevskoj dvorani ”Mirza Delibašić” Centra Skenderija reprezentacija BiH pokazala je bolju igru od gostujućeg tima. Izabranici selektora BiH Dragana Markovića pred kraj prvog dijela susreta imali su pet golova prednosti (12:7), ali su rukometaši Srbije do isteka vremena uspjeli postići još jedan pogodak, te je BiH otišla na odmor s četiri gola prednosti (12:8).

Drugo poluvrijeme nastavljano je dobrom igrom obje reprezentacije, a domaći rukometaši su do 40 minute održavali rezultatsku prednost od tri gola. Međutim, uslijedio je loš period igre za bh. tim koji nije pronalazio način za matiranje gostujućeg golmana, što su gosti znali iskoristiti i utakmica se počela okretati na stranu gostiju.

U 46. minutu susreta Srbija je došla do vodstva od 17:16, koje je do kraja utakmice samo raslo. Prednost gostiju u jednom trenutku iznosila je i pet razlike. Do kraja susreta većih rezultatskih promjena nije bilo, te je Srbija upisala nova tri kvalifikacijska boda, dok BiH još uvijek traži prvu pobjedu.

U narednom kolu 3. aprila 2013. godine BiH na domaćem terenu dočekuje reprezentaciju Rusije.