BiH savladala Lihtenštajn sa ubjedljivih 4:1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovina pobijedila je večeras u Zenici na stadionu Bilino polje selekciju Lihtenštajna rezultatom 4:1, čime su izabranici Safeta Sušića zadržali prvu poziciju u grupi “G” uoči posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

BiH je u vodstvo doveo Edin Džeko, pogotkom u 27. minuti. Na 2:0 povećao je Zvjezdan Misimović u 34. minuti susreta. Prednost od 3:0 Bosni i Hercegovini u 38. minuti je donio je Vedad Ibišević, dok je na u 39. minuti Edin Džeko postigao svoj deseti gol u kvalifikacijama i povećao na 4:0.

Konačnih 4:1 postavio je Hasler u 61. minuti susreta.

BiH će kvalifikacije završiti gostovanjem u Litvaniji, a u sliučaju pobjede u utorak u Kaunasu, izabranici Safeta Sušića, ostvarit će historijski uspjeh i ostvariti plasman na SP naredne godine u Brazilu.

Reprezentativci BiH: Idemo u Litvaniju po pobjedu

Nakon pobjede reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Lihtenštajna u Zenici od 4:1, bh. reprezentativci su poručili da idu po pobjedu u Litvaniju kako bi osigurali plasman na Mundijal u Brazilu 2014. godine.

Vedad Ibišević je istakao da je pobjeda protiv Lihtenštajna vrlo značajan korak za BiH.

“Ovo je vrlo značajna pobjeda za nas. Sada se trebamo odmoriti i pripremiti za Litvaniju kako bi i tamo pružili dobru partiju”, rekao je Ibišević.

Zvjezdan Misimović je nakon pobjede kazao da je sada sve u rukama selekcije BiH.

“Možemo biti vrlo zadovoljni večerašnjom utakmicom. Imamo sada vrlo povoljnu situaciju jer je sve u našim rukama. Ne trebamo gledati kako će Grci večeras odigrati protiv Slovačke”, istakao je Misimović.

Selektor Safet Sušić je kazao da bi bila katastrofa da nakon dobrih utakmica BiH ne savlada Litvaniju u posljednjoj utakmici.

“Kad smo došli skoro do cilja bila bi katastrofa da propustimo ovu historijsku priliku. Litvanci imaju mladu ekipu i pokušat će da nam pruže veliki otpor”, rekao je Sušić.

Rezultati susreta devetog kola G-grupe kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu:

Vilnius: Litvanija – Latvija 2:0
Zenica: Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn 4:1
Piraeus: Grčka – Slovačka 1:0