BiH uvjerljivo savladala i Gibraltar

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici selekciju Gibraltara s uvjerljivih 9:2 (3:0).

„Zmajevi“ su, tako, upisali i drugu pobjedu u okviru kvalifikacijske grupe A te izborili minimalno baraž, ali su napravili i veliki korak prema osvajanju prvog mjesta u svojoj grupi te direktnom plasmanu u glavnu grupu kvalifikacija za EURO 2022, koje su na programu u januaru iduće godine.

Strijelci za bh. tim večeras su bili Anel Radmilović u 4., Sabahudin Petak u 7., Ashley Rodriguez u 15. (autogol), Josip Bošković u 24. i 29., Ivan Ivanković u 29., Samir Gosto u 24. minuti. U strijelce se u 35. minuti upisao i bh. golman Darko Milanović, koji je povisio na 8:1, a zadnji je mrežu gostiju zatresao Amer Džindić za konačnih 9:2. Strijelci za gostebili su Tyson Ruiz u 26. i Justin Collado u 29. minuti.

U prvom susretu današnjeg dana Kipar je s 6:1 (1:1) porazio Švicarsku. Švicarska je sinoć 1. kolu s 3:1 porazila Gibraltar, a BiH s 8:4 Kipar.

Tabela grupe A: BiH 6 (17:6), Kipar 3 (10:9), Švicarska 3 (4:7) i Gibraltar 0 poena (3:16).

Sutra je za sve selekcije slobodan dan, a zadnjeg dana turnira u subotu, 1. februara, u 15 sati igraju Gibraltar – Kipar, a u posljednjem meču, s početkom u 19.00 sati, igraju BiH – Švicarska.