Borac nanio prvi poraz Željezničaru, čudesni Brandao spasio Velež

Fudbaleri Željezničara pretrpili su prvi ovosezonski poraz u Premijer ligi BiH, a bolji od njih bili su fudbaleri Borca u Banjaluci. Nakon 90 minuta – domaći su slavili sa uvjerljivih 3:0.

Mreža Željezničara prvi put se zatresla u 8. minuti, kada je pogodio Kajkut, što je bio rezultat prvog poluvremena. Zanimljivo, sudija je u prvih 45 minuta podijelio čak pet žutih kartona, od toga četiri igračima Željezničara, jedan igračima Borca.

U nastavku susreta – Borac je uspio doći do još dva gola, a pobjedu su osigurali Vranješ u 85. te Jovanović u sudijskoj nadoknadi.

Ovo je bio prvi poraz Željezničara u sezoni, nakon kojeg je “pao” na treću poziciju na tabeli uoči prvenstvene pauze, iza Tuzla Cityja i Sarajeva koji imaju bod više.

mladost dk, veležIzvor: Fena
Mladost iz Doboja kod Kaknja u 12. kolu BHT Premijer lige remizirala je na svom terenu protiv mostarskog Veleža rezultatom 2:2 (2:0).

Mladost je nakon prvog poluvremena vodila s 2:0, ali je u finišu spašavala i uspjela spasiti makar bod. Domaći su u vodstvo stigli u momentima kada je terensku inicijativu imao Velež.

Nakon kornera u 15. minuti, loptu je na oko 20 metara od gostujućeg gola zahvatio te iz voleja šutirao Matthias Fanimo i pogodio za 1:0. Prethodno je golman Adnan Bobić bio odbranio dobar šut upravo Fanima te skrenuo loptu u korner, iz kojeg su domaćini i poveli.

Domaćini su na 2:0 povisili u 28. minuti, kada je precizan bio Amer Hiroš. Velež je u 38. minuti zaprijetio preko Ubirtana Brandaoa, čiji je šut golman Emil Velić skrenuo u korner. Velić je u korner skrenuo šut Brandaoa i u 41. minuti pa se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0 za Mladost.

Velež je golovima Brandaoa u finišu drugog poluvremena uspio poravnati. Brandao je smanjio u 84. minuti na 2:1, a u 89. minuti postavio i konačnih 2:2.