Borac remizirao sa Širokim Brijegom

Fudbaleri Borca remizirali su sa Širokim Brijegom rezultatom 1:1 u derbi utakmici 16. Kola.

Borac je bolje otvorio utakmicu i do vođstva je došao u ranoj fazi meča, već u 14. minutu, kada je veliki dio posla odradio mladi napadač Jovo Lukić. Prošao je po desnoj strani, ubacio loptu koja je izblokirana, ali je Lukić u drugom pokušaju idealno uposlio Ziljkića kojem nije bilo teško da je ubaci u gol.

Iako su banjalučani imali inicijativu do kraja prvog poluvremena rezultat se nije promijenio.

U nastavku je zaprijetio fudbaler Širokog Toni Jović u 57. minutu nakon što je loptu primio na grudi ali je ova lopta otišla visoko preko gola.

Sjajnu priliku imao je Goran Zakarić u 65. minutu, ušao je u šesnaesterac sa desne strane ali je loše šutirao pa je golman Širokog izašao kao pobjednik iz ovog duela.

I u 70. minutu Zakarić je imao priliku, Vojinović je dobio ponovo loptu na desnoj stranu, dugo se namještao pa je Radeljičć u poslednjim trenucima stigao da ga izblokira.

U 74. mintu Pervan je nakon jedne duže akcije došao u zonu šuta, uspio je da uputi udarac ali je lopta otišla preko gola.

U 86. minutu pokušao je Ikić iz slobodnog udarca ali je i ovaj pokušaj otišao iznad gola.

Samo minut kasnije, dobra akcija Borca po desnoj strani, a nakon centaršuta najviši u skoku bio je Jovo Lukić međutim i on je prebacio okvir gola.

Hladan tuš na Gradskom stadionu u 89. minutu, Stanić je loptu ubacio sa desne strane, u prostor od nekih šest metara ispred gola ušao je Ikić i glavom je šutirao i pogodio mrežu Banjalučana za konačnih 1:1.

Nakon ovog remija Borac je četvrti sa 28 bodova, Široki na petom mjestu ima tri boda manje.