Borac u 119. minuti tragično ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka

Nogometaši Borca pobijedili su Cluj u uzvratnom meču 1. pretkola Lige prvaka rezultatom 2:1 i to nakon 120 minuta igre, ali su završili nastup u ovom takmičenju jer su u prvom susretu u Rumuniji doživjeli poraz od 3:1.
Borac je bolje otvorio meč i u uvodnih 10 minuta imali su pritisak prema golu gostiju iz Rumunije, no dobru energiju i veliku podršku s tribina nisu uspjeli pretvoriti u gol.
Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Paun u 22. minuti kada je lopta otišla malo pored gola, a uzvratio je brzo Borac preko Vojnovića koji je tri minute poslije s nekih 20 metara šutirao malo pored gola Cluja. Posljednju šansu u prvom poluvremenu imao je Paun koji je iz slobodnog udarca šutirao ravno u golmana Borca.

Veliku šansu za Cluj imao je Paun u 56. minuti, ali je Ćetković sjajno odbranio, a samo četiri minute nakon toga uslijedila je kazna na drugoj strani.

Nakon centaršuta s lijeve strane lopta je došla do Vranješa koji se sjajno izborio za prostor i poziciju i onda glavom silovito šutirao i matirao nemoćnog golmana gostiju. Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci je uslijedilo veliko slavlje, a u takvoj atmosferi Borac je uspio postići i drugi gol.

Ovaj put je strijelac bio Moraitis, a već tada je bilo jasno da je Borac nadoknadio zaostatak iz prvog meča te da imaju rezultat koji ih vodi u produžetke. Da UEFA u ovoj sezoni nije ukinula pravil gola u gostima, Borac bi s pobjedom od 2:0 prošao u drugo pretkolo.

Ipak, uslijedili su produžeci, a tu su obje ekipe vidljivo ostale bez snage i većinom se igralo na sredini terena, s tim da je Cluj imao puno veći posjed lopte. U 110. minuti Borac je imao puno sreće jer je gostujući igrač Camora pogodio stativu.

Ipak, u 119. minuti uslijedio je hladan tuš u Banjoj Luci. Chipciu je fenomenalno pogodio sa 20 metara i tako odveo svoj tim u 2. pretkolo Lige prvaka.