Burić najsnalažljiviji u infarkt završnici za nova 3 boda

U okviru 14. kola rukometne Premier lige BiH u Visokom je naša Bosna dočekala Gračanicu. Kako smo i najavljivali, gosti su došli željni osvete za poraz u prvom kolu, pa su jako ozbiljno pristupili od početka utakmice. Predvođeni iskusnim Huseinom Salkićem bili su veoma blizu osvete, ali sreća ih nije pratila ovaj meč(na našu sreću). Na prvi gol se čekalo do 3. minute kada je Bosna povela preko Vranca.

Gosti odmah uzvraćaju sa dva gola i u petoj minuti dolaze do prve prednosti na utakmici. Nakon toga se igralo gol za gol, i to do 10. minute kada gosti prave seriju od 3:0 i odlaze na 3 razlike, rezultat je glasio 5:8. Bosna se pokušava vratiti, ali neuspješno. Od 18. do 20. minute Gračanica pravi novu seriju od 3:0 i odlazi na 5 razlike, bilo je 7:12. Nakon toga Edo Sirćo poziva time-out, i ekipa se malo konsoliduje pa do poluvremena dolazi do 3 razlike. Rezultat na poluvremenu je glasio 12:15.

Bosna golom Kadića otvara drugo poluvrijeme, smanjuje na 2 razlike. Nakon toga u 33. minuti pravi seriju od 2:0 i dolazi na 15:16. Otada pa do 42. minuta igralo se gol za gol, a onda Bosna opet pravi seriju od 2:0 i dolazi do prvog izjednačenja nakon 5:5, rezultat je glasio 20:20. nakon što je Gračanica povela 21:20, Bosna pravi seriju od.4:0 i dolazi na 24:21 u 46. minuti.

Tada se činilo da bi Bosna mirno i rutinski mogla dotući protivnika, međutim iskusnija Gračanica se budi nakon time-outa Jasmina Mrkonje, i serijom od 3:0 dolazi do izjednačenja na 24:24, da bi u 50. minuti ponovo poveli, sa 26:25. Do kraja se igralo gol za gol, a Bosna je priliku za vodstvo imala u 59. minuti kada je Begović kod rezultata 31:31 promašio kontru, međutim domaća ekipa vodstvo preuzima u kljčnom trenutku, sekundu prije kraja utakmice. Iako je Gračanica(kod rezultata 31:31) imala napad za gol Mirza Ferhatbegović pravi probijanje i Bosni ostavlja 45 sekundi za napad, Edo Sirćo 37 sekundi prije kraja poziva time-out, a nakon toga Bosna organizuje napad, a nakon jednog prekršaja najsnalžljiviji je Mahir Burić koji sa 9 metara sa zemlje pogađa za super važna tri boda i nastavak sjajne domaće serije.

Golmani Bosne danas nisu imali dvocifren broj odbrana, ali neke odbrane u ključnim trenucima su bile možda i presudne za konačan rezultat na kraju. A u redovima Bosne najefikasniji su bili Sirćo i Omanović sa po 6 golova, s tim da je Omanović gađao 6 od 6, Begović i Kadić su dodali po 5.

Kod Gračanice je sjajan bio Husein Salkić sa 15 pogodaka, mladi Almir Osmanhodžić je postigao 7 golova od 8 šuteva. Golman Mulahalilović je sakupio 12 odbrana.

KSC “Mladost” Visoko. Gledalaca: 600. Sudije: Miljković Obrenko(Bijeljina), Ristanić Duško(Brčko). Delegat: Omer Omerović(Mostar). Isključenja: Bosna Prevent 6 minuta, Gračanica 10 minuta. Sedmerci: Bosna Prevent 3(3), Gračanica (4).

Bosna Prevent – Gračanica 32:31(12:15)

Bosna Prevent: En. Sirćo 7 odbrana, Žiga 9 odbrana, Semić, Ahmetaš , Skopljak 3 (3), Burić 4, Omanović 6, Balta 2, Ed. Sirčo 6, Begović 5, Vranac 1, Kadić 5, Musa, Hasečić. Trener: Samir Jamaković

Gračanica: Ahmetašević, Salkić 15(4), Kamarić, Buljugija 4, Alibegović, Osmanhodžić 7, Šaković, Mi. Ferhatbegović 3, Mulahalilović 12 odbrana, Emir Ferhatbegović 2, Zahirović. Trener: Jasmin Mrkonja

(VisokoIN/Jasmin Tajić)

Vezani članci

Otvoreno pismo stanovnika u Naselju Luke: Kako Upraviteljstvo na grbači etažnih vlasnika stanova živi i skupljaju “harač”

Visokoin.com

Zenička policija pronašla i oduzela više od jednog kilograma opojne droge

Sretan 7. april – Dan oslobođenja Grada Visokog od fašizma

Nole se kući u BiH: Visoko ga zauvijek kupilo

Tvrtko I Kotromanić: 633. godišnjica smrti prvog bosanskog kralja

Grad Visoko sa 11.070 zaposlenih na trinaestom mjestu u FBiH po broju zaposlenih