Česi i Grci u četvrtfinalu, domaćini na posljednjem mjestu

Reprezentacije Češke i Grčke prve su se plasirale u drugi krug Evropskog prvenstva. Nakon utakmica trećeg kola A nastup na Evropskom prvenstvu okončali su Poljaci i Rusi. Česi su u trećem kolu A-grupe pobijedili Poljsku s 1:0 i sa dvije pobjede osvojili prvo mjesto u grupi. Jedini pogodak postigao je Jiraček u 72. minuti.

Česi su tako nakon lošeg starta i ubjedljivog poraza od Rusije, uvezali dvije minimalne pobjede te iz daljeg takmičenja eliminirali domaćina prvenstva.

Grčka, koja je prije ovog kola bila posljednja na tabeli, pobijedila je sa minimalnih 1:0 selekciju Rusije, prvog favorita u grupi. Strijelac odlučujućeg gola bio je Karagounis u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Obje ekipe na kraju su grupnu fazu završile sa četiri boda, što je Grčkoj donijelo plasman u četvrtfinale zbog pobjede u međusobnom duelu, iako ima lošiju gol-razliku.

4. Poljska 3 0 2 1 2:3 2

Češka će u četvrtfinala igrati s drugoplasiranom ekipom iz B-grupe, dok će se Grci sastati s pobjednikom te grupe.