Chelsea utrpao osam komada Aston Villi

U posljednjem susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na svom terenu “pomeo” Aston Villu sa 8-0. Dva gola za domaćine postigao je Ramires (75, 90+1), a po jedan su zabili Fernando Torres (3), David Luiz (29), Branislav Ivanović (34), Frank Lampard (59), Oscar 79-11m i Eden Hazard (83). U strijelce se mogao upisati još jedan igrač Chelseaja, no Lucas Piazon nije iskoristio penal u 90. minuti.

Prvi puta u povijesti Premiershipa su sedmorica igrača zabili za istu momčad u jednoj utakmici. Ramires je bio dvostruki strijelac, dok su po jedan gol isporučili Torres, Luiz, Ivanović, Lampard, Oscar (iz penala) i Hazard. Mogao je Chelsea vrlo lako imati i osmog strijelca, ali Brazilac Lusas Piazon u 90. minuti nije iskoristio kazneni udarac koji je sam izborio. Prije njega je Oscar u 79. minuti zabio s bijele točke. I on je sam iznudio jedanaesterac, ali ga je, za razliku od svog sunarodnjaka, i zabio.Ovo je peti slučaj u Premierligi da jedna momčad pobjeđuje s 8 golova razlike. Chelsea je prva momčad kojoj je to uspjelo dva puta.Aston Villa je prvi puta u povijesti u društvu najjačih primila 8 golova. Dogodilo joj se to u 3.936. utakmici u prvoj ligi!

Prvi puta u historiji Premiershipa su sedmorica igrača zabili za istu momčad u jednoj utakmici. Ramires je bio dvostruki strijelac, dok su po jedan gol isporučili Torres, Luiz, Ivanović, Lampard, Oscar (iz penala) i Hazard. Mogao je Chelsea vrlo lako imati i osmog strijelca, ali Brazilac Lusas Piazon u 90. minuti nije iskoristio kazneni udarac koji je sam izborio. Prije njega je Oscar u 79. minuti zabio s bijele točke. I on je sam iznudio jedanaesterac, ali ga je, za razliku od svog sunarodnjaka, i zabio.

Ovo je peti slučaj u Premierligi da jedna momčad pobjeđuje s osam golova razlike. Chelsea je prva momčad kojoj je to uspjelo dva puta.

Aston Villa je prvi puta u historiji u društvu najjačih primila osam golova. Dogodilo joj se to u 3.936. utakmici u prvoj ligi.

Manchester United – Swansea City

U prvom sedmičnom dvoboju 18. kola engleskog nogometnog prvenstva vodeći Manchester United je kao gost protiv Swansea Cityja odigrao 1-1 (1-1), te tako povećao svoju prednost na vrhu tabele ispred gradskog suparnika i branitelja naslova Manchester Cityja na četiri boda.

United je poveo golom Evre (16), a bod domaćima donio je prvi strijelac lige Michu (29).

Ovim golom Michu je stigao do učinka od 13 pogodaka u sezoni, jedan manje postigao je napadač Manchester Uniteda Robin van Persie.

Manchester Unitedu je ovo bio prvi neodlučeni rezultat ove sezone u Premier ligi kojim je zaustavljen njegov niz od pet pobjeda zaredom, te sada ima 43 boda, slijedi Manchester City sa 39, dok Arsenal, Everton, Tottenham Hotspur i West Bromwich Albion imaju po 30.