City nakon preokreta slavio u Minhenu

Fudaleri Manchester Cityja savladali su večeras u Minhenu u posljednjem kolu grupe D Lige prvaka ekipu Bayerna s 3:2.

Već nakon pet minuta igre Bayern je poveo. Lijepu akciju svojih saigrača završio je Thomas Muller za prednost domaćih od 1:0.

Samo sedam minuta kasnije novi gol u mreži Joea Harta. Mandžukić je uposlio Marija Goetzea, koji je sa svega nekoliko metara plasira loptu mrežu za vodstvo Bayerna od 2:0.

Ipak, u 28. minuti Građani su stigli do gola. Milner je ubacio s lijeve strane, a David Silva je pogodio za smanjenje prednosti Bayerna na 2:1.

U nastavak susreta City ulazi mnogo bolje. Do izjednačenja su stigli u 59. minuti kada je Aleksandar Koalrov pogodio za 2:2, da bi samo tri minute kasnije došli do potpunog preokreta. James Milner je pogodio za prednost Cityja od 3:2, što je bio i konačan rezultat susreta. Edin Džeko je igrao do 88. minute.

U drugoj utakmici Viktoria iz Plzena je savladala CSKA 2:1. Gosti su vodili od 65. minute golom Muse, da bi samo dvijeminute kasnije Džagoev dobio crveni karton. Izjednačenje Plzenu je donio Kolar golom u 76. minuti za 1:1, a pobjedu je donio Wagner u 90. minuti.