City savladao Southampton, Edin Džeko strijelac izjednačujućeg pogotka

Napadač Manchester Cityja i reprezentacije BiH Edin Džeko postigao je svoj prvi pogodak u novoj sezoni engleske Premier lige. Džeko je na domaćoj utakmici protiv Southamptona postigao gol za izjednačenje (2:2) u 70. minutu susreta.

Bh. napadač je počeo susret na klupi, ali je već u 14. minutu ušao umjesto povrijeđenog Aguera. Utakmica je počela opreznom igrom obje ekipe. U 16. minutu dosuđen je jedanaesterac za City, koji je promašio Silva, prenose agencije.

Domaći tim je došao u vodstvo golom Teveza u 40. minutu susreta. Prvo poluvrijeme završilo je minimalnom prednošću Cityja. U nastavku susreta gostujući tim došao je do preokreta. Prvo je u 59. minutu za 1:1 pogodio Lambert, a zatim Davis u 68. minutu susreta za vodstvo Southamptona.

City je morao krenuti ofanzivnije i to je iskoristio Džeko u 70. minutu dobrom reakcijom na ubačaj Tourea. Cityju je pobjedu i prva tri ovosezonska boda donio Nasri deset minuta do kraja regularnog dijela utakmice.