Correa i Immobile srušili Milan na Olimpicu

Nastavio je Milan igrati u lošoj formi i bilježiti slabe rezultate, a nakon ovog poraza je izgubio i mjesto u top 4 – na pozicijama koje vode u Ligu prvaka.

Heroj Nebeskoplavih bio je večeras Joaquin Correa, koji je bio dvostruki strijelac, dok je jedan gol i asistenciju imao Ciro Immobile.

Correa je već u 2. minuti pogodio nakon lijepe akcije i asistencije Immobilea, a šokirao je goste i na otvaranju drugug dijela. Tada je u 51. minuti pogodio za 2:0 na asistenciju Luisa Alberta.

U finišu meča je Immobile golom za 3:0 ovjerio trijumf Nebeskoplavih i stavio tačku na utakmicu.

Naš Senad Lulić je bio u startnoj postavi domaćih, a teren je napustio u 68. minuti. Rade Krunić je meč odgledao s klupe.

Lazio je ostao šestoplasirani, ali sada ima 61 bod, pet manje od petoplasiranog Milana. Rossoneri imaju 66 bodova, baš kao i Juve i Napoli, ali ovaj dvojac je ispred zbog bolje gol razlike. Do kraja je ostalo još pet kola…