Deset poena Nurkića u pobjedi Denvera

Košarkaši Denver Nuggetsa su savladali Charlotte Hornetse rezultatom 101:93. Jusuf Nurkić je na ovom meču ubacio 10 poena, imao 3 skoka i 1 asistenciju za nešto manje od 18 minuta koliko je proveo na terenu.

Pružio je odličnu partiju u defanzivi, posebno u prvom poluvremenu meča. Nastupao je još jedan igrač sa ovih prostora, a to je Nikola Jokić.

Bivši centar Mege Leks je ubacio 11 poena, imao 14 skokova, te 4 asistencije za nešto manje od 25 minuta na terenu.

Denver je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 28:22, da bi u drugoj bili bolji rezultatom 29:18.

Charlotte je dobila treću dionicu igre rezultatom 22:21, da bi ušli u posljednjih dvanaest minuta sa zaostatkom od šesnaest poena.

Kada se činilo da će gostujući Nuggetsi lagano privesti meč kraju, pojavio se francuski reprezentativac Nicolas Batum.

Pogađao je u serijama i u jednom trenutku uspio ‘dovući’ svoj tim na samo pet poena zaostatka.

Bilo je 91:86. Ipak, Nuggetsi su predvođeni playmakerom Augustinom napravili seriju i na kraju došli do zasluženog trijumfa.

Predvodio ih je upravo D.J. Augustin koji je ubacio 24 poena, dok je na drugoj strani najbolju partiju pružio Nicolas Batum sa 24 ubačena poena, 9 asistencija i 8 skokova.