Dijamant zasjao i majstorijom donio pobjedu Cityju

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su večeras na Etihadu u odloženoj utakmici 33. kola engleske Premier lige ekipu West Bromwich Albiona rezultatom 1:0, a Edin Džeko je postigao prekrasan gol za pobjedu u ovom susretu.

WBA je u uvodnim minutama stajao jako dobro na terenu, a Lukaku je u dva navrata opasno zaprijetio Hartu, ali je golman Cityja bio na pravom mjestu nakon pokušaja Belgijanca. A onda je uslijedila opsada gola West Bromwicha.

Stavaro je City priliku za prilikom, a najbliži golu je u 34. minuti bio Carlos Tevez koji je sjajno šutirao sa 20-ak metara, ali je njegov udarac završio na prečki. Ipak, samo minut kasnije Građani su poveli. Tevez je pobjegao odbrani gostiju, uputio je sjajnu loptu za Edina Džeku, koji majstorski pogađa volejom za vodstvo od 1:0.

Nije stao City na tome, već su do kraja poluvremena stvorili još nekoliko prilika. U samom finišu je James Milner pogodio stativu, ali se na odmor ipak otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku je prvi zaprijetio WBA. Rosenberg je u 49. minuti izveo sjajno slobodan udarac, ali je pogodio prečku. Nastavio je sa boljom igrom gostujući tim i stvorili su još nekoliko doličnih prilika pred golom Harta, ali napadači su u završnici bili neprecizni.

Prvu ozbiljniju priliku za City u nastavku je imao Jack Rodewell. Uspio je čak dva puta šutirati u 34. minuti, ali je prvo jedan igrač West Bromwicha, a potom i golman Myhill bio uspješniji. Uzvratio je 10 minuta kanije ponovo Rosenberg, ali je Hart ponovo bio na pravom mjestu.

Imao je WBA još nekoliko jako dobrih pokušaja prema golu Građana, ali večeras nisu imali ni sreće, pa je do kraja ostalo 1:0 za City. Edin Džeko je igrao svih 90 minuta susreta.

U drugoj večerašnjoj utakmici Swansea je kao gost savladao Wigan sa 3:2, te im je otežao borbu za opstanak.