Đoković nakon velike borbe savladao Čilića

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Wimbledona nakon što je danas savladao Hrvata Marina Čilića s 3:2 po setovima (6:1, 3:6, 6:7, 6:2, 6:2).

Zanimljivo da je ovo bio 10-ti duel ove dvojice tenisera i u svakom je kao pobjednik izašao Đoković.

Novak je odlično otvorio meč uz potpunu dominaciju u prvom setu, koji je na kraju završio ubjedljivo rezultatom 6:1.

Nakon prvog seta i igre koju je prikazao mnogi su i otpisali Čilića, ali on je u naredna dva seta zaigrao odlično. Drugi set je odigrao sjajno i dobio ga rezultatom 6:3

Odličan tenis se igrao i u trećem setu. Novak je propustio pet break lopti, ali je Čilić svoju iskoristio te je poveo sa 6:5. Ipak, već u narednom gemu je Đoković uzvratio. Ušlo se u tie-break, gdje se bolje snašao Čilić, koji je osvojio drugi set, te je poveo sa 2:1.

Ipak u trećem setu Đoković je pokazao još jednom zašto je među najboljim igračima na svijetu i ubjedljivom igrom dobio taj set rezultatom 6:2

U četvrtom setu se također gledala dominacija igrača iz Srbije koji je laganom igrom došao do 10 pobjede zaredom protiv Marina Čilića i tako se plasirao u polufinale Wimbledona.