Džekin gol i asistencija za trijumf Manchester Cityja

Edin Džeko postigao je novi pogodak za City (u pobjedi od 3:1), a ponovo je žrtva bio QPR. Nakon što je u posljednjem kolu Premiershipa protekle sezone pogodio u 90. minuti protiv QPR-a za 2:2, omogućivši preokret Citya i osvajanje titule, dijamant je opet bio koban za Queens Park.

Ovaj put, Džeko je postigao pogodak za 2:1, a u posljednjim minuta susreta upisao je i asistenciju za Teveza, koji je postavio konačnih 3:1. Džeko je, zahvaljujući odličnom nastupu protiv Liverpoola, utakmicu protiv QPR-a napokon počeo od prve minute, a u prvom dijelu je imao nekoliko dobrih prilika za pogodak.

Najbolju je propustio u 11. minuti kada je šutirao glavom, a odbrana gostiju sa gol-linije izbacila loptu. Ipak, pet minuta poslije City je poveo, a strijelac vodećeg gola bio je Yaya Toure, što je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku susreta gosti, koji su se itekako pojačali u ovom prelaznom roku, ipak stižu do poravnanja na 1:1, a strijelac je bio Zamora u 58. minuti. Međutim, radost gostujućih navijača nije trajala dugo. Tevez je, naime, u 61. minuti probio lijevu stranu, te ubacio, a Edin glavom postiže majstorski pogodak za vodstvo od 2:1.

Za našeg internacionalca, ovo je bio drugi pogodak ove sezone u trećem nastupu, s tim što treba pomenuti kako mu je ovo bio prvi start u početnih 11 nakon jako dugo vremena, a na terenu je, što je itekako pozitivno, proveo svih 90 minuta. U samom finišu Edin je uspio upisati i asistenciju za Carlosa Teveza. Yaya Toure je naime, dodao za našeg Edina, koji šutira ka golu, a loptu u gol skreće Argentinac za konačnih 3:1.

Nakon meča u kojem je City osvojio nova tri boda, naš reprezentativac odmah je otputovao za Njemačku, gdje će bodriti Adnana Ćatića u meču protiv Australca Daniela Gealea, odnosno u pokušaju da ujedini titule u dvije bokserske verzije, nakon čega će se priključiti nogometnoj reprezentaciji BiH koju očekuju pripreme u Austriji za meč protiv Lihtenštajna.