Džeko ne posustaje, zabio je i večeras za novu pobjedu Rome

Edin Džeko u meču 21. kola Serie A protiv Cagliaria zabio je 14. gol ove sezone.

Kapiten nogometne reprezentacije BiH pogodio je u 55. minutu susreta za vodstvo njegove Rome 1:0 na Olimpicu. Asistirao mu je Rudiger.

Prije vodećeg gola Džeko je imao dvije sjajne prilike, no oba puta mreža golmana gostiju Rafeala ostala je netaknuta.

Ispostavilo se da je taj gol bio dovoljan za novo slavlje Rome, 15. ove sezone.

Slabašni Cagliari pao je na Olimpicu “bez ispaljenog metka”. Za 90 minuta susreta nisu uspjeli šutirati u okvir gola Rome. Samo zahvaljujući sjajnom golmanu Rafelu nisu doživjeli katastrofu. Rafael je odbranio pet udaraca, sve osim onog Džekinog u 55. minutu susreta. Kod gostiju u sudačkoj nadoknadi isključen je Joao Pedro.

Golom u 55. minutu Džeko nalazi se trenutno na drugom mjestu na listi strijelaca Serije A, zajedno sa Belottijem (Torino) i Higuainom (Juventus), obojica su pogodila po 14 puta.

Jedini koji je zabio više od spomenutog trojca je napadač Intera Icardi (15).

Icardi, Belotti i Džeko ove sezone svom napadačkom učinku dodali su po jedan gol s bijele tačke. Jedini koji je sve golove zabio iz igre je Argentinac Higuain.

Roma za Juventusom zaostaje jedan bod, ali Stara dama ima susret manje.