Džeko ušao s klupe i ovjerio pobjedu Cityja kod Readinga

Nogometaši Manchester Cityja savladali su Reading s 2:0 na Madejski stadionu u susretu 37. kola engleske Premier lige, a drugi gol postigao je naš reprezentativac Edin Džeko.

Iako City odavno nema ambicija jer je osigurao nastup u Ligi prvaka, a United obezbijedio naslov prvaka, gosti su uspjeli savladati Reading, koji od sljedeće sezone igra u Championshipu.

Od početka su gosti krenuli bolje, napadali i prijetili preko Aguera, Teveza, Silve… Pokušavao je u nekoliko navrata i Toure, ali do pogotka stižu tek u 40. minuti.

James Milner je na lijevoj strani odigrao dupli pas sa Davidom Silvom, ubacio u sredinu domaćeg šesnaesterca, a Sergio Aguero pogodio za slavlje Građana.

I u nastavku dobra utakmica, s tim što se i Reading oslobodio, pa je Joe Hart morao intervenisati u nekoliko navrata.

Naš reprezentativac Edin Džeko je ušao u 63. minuti umjesto Aguera, a u 88. pogodio za 2:0. Majstorski ga je uposlio Silva, Džeko prevario lažnjakom jednog igrača Readinga, a onda snažnim udarcem zatresao mrežu.

Igrače Cityja je, spomenimo to još jednom, vodio pomoćnik Roberta Mancinija Brian Kidd.