Džumhur poražen u prvom kolu ATP turnira u Pekingu

Damir Džumhur, najbolji bh. teniser svoj pohod ka najboljih 30 tenisera na svijetu nastavio je na ATP turniru u Pekingu, ali nije uspio savladali prvu prepreku.

Na turniru koji se igra na tvrdoj podlozi Džumhur je u prvom kolu odmjerio snage sa osmim teniserom svijeta, Bugarinom Grigorom Dmitrovim, a poražen je sa 2:1 u setovima (6:1; 3:6; 6:3).

Prvi set donio je apsolutnu dominaciju Dmitrova, koji je za samo 30 minuta slavio sa 6:1. Međutim, 36. igrač svijeta Damir Džumhur slavio je sa 6:3 u drugom setu i tako poravnao omjer uoči trećeg, odlučujućeg odmjeravanja snaga u ovom duelu. Uprkos dobrom startu seta, Džumhur nije uspio izvojevati pobjedu i nastaviti svoj napredak na ATP listi, poražen je sa 6:3.

Ovo je bio njihov drugi duel, a na turniru u Delray Beachu u SAD-u, 18. februara 2016. godine Dmitrov je bio uspješniji sa 2:1 u setovima.

U drugom kolu, odnosno u osmini finala Dmitrov će odmjeriti snage sa boljim iz duela Cuevas – Del Potro.