Džumhur rutinski do finala Santo Dominga

Podijeli na Facebooku Tweet Google+ LinkedIn

Džumhur tokom cijele sedmice igra fenomenalan tenis i pokazuje da mu uslovi u Santo Domingu itekako pogoduju, a meč protiv Jarryja je dobio nakon sat vremena i 22 minuta igre.

Damir je susret započeo najbolje što je mogao, napravivši brejk u prvom gemu koji je odmah nakon toga potvrdio za vodstvo od 2:0. Bh. teniser je nastavio kontrolisati meč i u nastavku seta zahvaljujući mnogo boljoj i kompletnijoj igri sa osnovne linije, a to mu je donijelo novu brejk loptu u sedmom gemu, koju je Jarry spasio. Ipak, Damir je dva gema kasnije došao do novih brejk prilika i ovaj put ih iskoristio te tako prvi set uspio osvojiti rezultatom 6:3.

U drugom setu Jarry je zaigrao dosta bolje, a to mu je bilo dovoljno da svoje servis gemove osvaja lakše i onemogući Damira da dolazi do lakih prilika za brejk. Tako smo prve brejk lopte vidjeli tek u devetom gemu, a imao ih je Jarry kada je Damir napravio nekoliko neiznuđenih grešaka. Međutim, Jarry je na obje brejk prilike napravio katastrofalne pogreške iz riterna, propustivši veliku šansu da oduzme servis bh. teniseru.

Najbolju priliku da prelomi meč Damir je imao u 12. gemu kada je na servis Jarryja došao do dvije vezane meč lopte, ali ih je Čileanac obje spasio fantastičnim servisima te na kraju uspio odvesti set u tiebreak. Tamo je ponovo do izražaja došla kompletnija igra našeg tenisera koji je odigrao mirno i staloženo, rano došao do minibrejka i povećavao svoju prednost, dobivši na kraju tiebreak sa 7:1.

Džumhur će u finalu turnira igrati protiv domaćeg igrača Victora Estrelle Burgosa koji je nešto ranije savladao Gastaoa Eliasa sa 6:4, 1:6, 7:6.