EURO 2012: Italija i Španija u četvrtfinalu

Večeras su odigrane i posljednje utakmice C grupe. Italija je na stadionu Poznan u Poznanu savladala Irsku rezultatom 2:0. U drugoj utakmici reprezentacija Hrvatske izgubila je od Španije na PGE Areni u Gdansku minimalnim rezultatom 1:0.

Utakmica između Italije i Irske, koju je sudio turski sudac Cuneyt Cakir završena je rezultatom 2:0 u korist Italijana. Italija je golom Cassana u 35. minuti došla u vodstvo, što je bio i kanačni rezultat prvog poluvremena. promjene rezultata nije bilo do 90. minute kada je član engleskog Manchester Cityija Mario Balotelli pogodio za konačnih 2:0. Italija je tako sa 5 osvojenih bodova prošla u četvrtfinale kao drugoplasirana u grupi C.

Utakmica između Hrvatske i Španije završena je rezultatom 1:0 u korist aktelnih prvaka Evrope i svijeta. Rezultat utakmice je do pred sami kraj bio neriješen, međutim u 89. minuti Iniesta i Navas ostaju sami pred Pletikosom, gdje Barcelonin veznjak nesebično dodaje Navasu, koji pogađa za 1:0. Španija je prva u grupi sa osvojenih 7 bodova.