Fiorentina osramotila Romu, Džeko dobio direktan crveni karton

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u polufinale Coppa Italije nakon nevjerovatne pobjede nad Romom rezultatom 7:1.

Trener Eusebio Di Francesco je odlučio kombinovati sastav, a Edin Džeko je počeo susret na klupi. To se nije ispostavilo kao dobar potez jer je Viola imala dva gola prednosti već na samom otvaranju.

Federico Chiesea je već do 18. minute postigao dva gola i djelovalo je da za Vučicu nema povratka. Ipak, u 28. minuti Aleksandar Kolarov smanjuje rezultat. Do poluvremena Luis Muriel je vratio dva gola prednosti domaćinu.

U nastavku još tri gola domaćih za potpuno razbijanje gostiju. Po jedan gol dodali su Chiesa, Benassi i Simeone za nevjerovatan poraz Vučice koja je meč zaključila sa igračem manje.

Igrao se 72. minut kada je Džeko zbog žustre reakcije isključen, pošto sudija Manganiello nije dosudio evidentan faul za goste. Reakcija Džeke bila je takva da je isključen.