FK Sarajevo s golom prednosti putuje na revanš u Mostar

Fudbaleri Sarajeva slavili su minimalnu pobjedu rezultatom 1:0 u velikom derbiju protiv Zrinjskog odigranom u četvrtfinalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Prvi meč donio nam je minimalnu prednost za Sarajevo nakon okršaja na stadionu Asim Ferhatović Hase, tako da ćemo u Mostaru saznati ime putnika u polufinale.

Bordo tim je sjajno otvorio susret. Domaći su kontrolisali loptu, a već u devetoj minuti došli do vodstva nakon što je jedanaesterac sigurno izveo Krste Velkoski.

I nakon vodstva, izabranici Husrefa Musemića su bili bolji rival na terenu. Posjed lopte i inicijativa bili su konstantno na strani domaćih, ali pogotka nije bilo. U finišu poluvremena budi se Zrinjski koji je imao veliku priliku preko Miloša Filipovića, ali je Vladan Kovačević još bolje intervenisao.

Drugi dio igre donio je nešto aktivniju igru Zrinjskog, a veliku šansu imao je Amer Bekić u 71. minuti. Uposlio ga je raspoloženi Filipović, ali mu je ponovo Kovačević sjajno intervenisao.

Do kraja se igralo pretežno na sredini terena, sa nešto većim posjedom lopte domaćih. Prilika je bilo sve manje, a izdvaja se još i izblokirani udarac Nihada Mujakića neposredno prije nego što je napustio teren, tako da je Sarajevo upisalo minimalan, ali bitan trijumf pred revanš na stadionu Zrinjskog.

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 4.000. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Crepulja, Ahmetović (Sarajevo), Bekrić, Gojković, Filipović (Zrinjski).

Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović (od 77’ Kapić), Velkoski, Mujakić (od 82’ Dupovac), Bekić, Crepulja i Tatar.

Zrinjski: Brkić, Gojković, Galić, Čirjak (od 69’ Pezer), Veselinović (od 22’ Bekić (od 84’ Marković)), Bekrić, Perišić, Jakovljević, Rustemović, Filipović i Kadušić.